Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Евровидение

Автор ИриДа, 22 января 2004, 12:51:06

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Олег Гладков

Ирина, ничего страшного. Пошёл стандартный базар на тему "детей звёзд".

padbiarez

Спадарства! Трансьляцыя будзе 31 вечарам (час паведамлю дадаткова), пасьля яе даецца 30 хвілін на галасаваньне па адрасу //www.tvr.by Паведамляю некаторыя падрабязнасьці. Усяго ўдзельнікаў не 15, а 14: літаральна ўчора са сьпісу выпала група "Юр'я" па чыста фармальных прычынах: яны атрымалі па пошце дамову 18 студзеня, у той дзень, калі дамова павінна была ляжаць на тэлебачаньні. СКАНДАЛ: сярод усіх удзельнікаў конкурсу толькі дуэт "Аляксандра і Канстаньцін" сьпяваюць па-беларуску. "Юр'я" таксама сьпявала па-беларуску, рэшта выканаўцаў -- па-расейску і ангельску. ВО ГЭТА ДА: Беларусь, хутчэй за ўсё, будзе прадстаўлена ЎПЕРШЫНЮ на "Эўрабачаньні" выканаўцам, які сьпявае па-расейску!!!! Блін, што ж гэта за краіна такая, дзе ніхто сябе не шануе!
Некаторыя песьні я, дарэчы, ужо чуў. Так, усё ў рамках нормаў і стандартаў, нічога арыгінальнага. А вось "Юр'я" са сваёй "У лузе", канешне, цалкам вылятала са стандартаў -- гэта проста дзікае этна! Класна зроблена, хоць і не для гэтага конкурсу. Цікава, што за месяц да фіналу ў Турэччыне "Юр'я" будзе там жа выступаць на міжнародным фэсце этна-музыкі.

Луцкер

Цитироватьавтор оригинала padbiarez
Спадарства! Трансьляцыя будзе 31 вечарам (час паведамлю дадаткова), пасьля яе даецца 30 хвілін на галасаваньне па адрасу //www.tvr.by Паведамляю некаторыя падрабязнасьці. Усяго ўдзельнікаў не 15, а 14: літаральна ўчора са сьпісу выпала група "Юр'я" па чыста фармальных прычынах: яны атрымалі па пошце дамову 18 студзеня, у той дзень, калі дамова павінна была ляжаць на тэлебачаньні. СКАНДАЛ: сярод усіх удзельнікаў конкурсу толькі дуэт "Аляксандра і Канстаньцін" сьпяваюць па-беларуску. "Юр'я" таксама сьпявала па-беларуску, рэшта выканаўцаў -- па-расейску і ангельску. ВО ГЭТА ДА: Беларусь, хутчэй за ўсё, будзе прадстаўлена ЎПЕРШЫНЮ на "Эўрабачаньні" выканаўцам, які сьпявае па-расейску!!!! Блін, што ж гэта за краіна такая, дзе ніхто сябе не шануе!
Некаторыя песьні я, дарэчы, ужо чуў. Так, усё ў рамках нормаў і стандартаў, нічога арыгінальнага. А вось "Юр'я" са сваёй "У лузе", канешне, цалкам вылятала са стандартаў -- гэта проста дзікае этна! Класна зроблена, хоць і не для гэтага конкурсу. Цікава, што за месяц да фіналу ў Турэччыне "Юр'я" будзе там жа выступаць на міжнародным фэсце этна-музыкі.

Змицер, привет!!!!
(Э-э-э,  я не нарушаю никаких табу, вспмнив твое  это имя?)
Немножко не в струю, но вопросик имеется:
как бы жителю не Беларуси  разхиться послушать эту самую "Юр'ю"?
Если это на другой форум - на какой?

Воук
kirtkele

padbiarez

Праз пэўны час, як знайду, паведамлю адрас сайту групы "Юр'я".

padbiarez

Сайт групы "Юр'я": //www.geocities.com/ur_ia/
А паслухаць тую песьню, зь якой група заяўлялася на "Эўрабачаньне", можна ўжо па адрасе //www.music.fromby.net (навічкі 7 тура).

Луцкер

Цитироватьавтор оригинала padbiarez
Сайт групы "Юр'я": //www.geocities.com/ur_ia/
А паслухаць тую песьню, зь якой група заяўлялася на "Эўрабачаньне", можна ўжо па адрасе //www.music.fromby.net (навічкі 7 тура).
:appl:


Дзякуй!



Воук
kirtkele

vaverachka

в комсомолке написали про концерт и претендентов, про дочерей Дайнеко ничнго не сказали, но вот когда страница загрузилась - я испугалась - бритый Солодуха, неужели он еще "творит"? помню, когда уезжала он был благополучно забыт, а тут вдруг "главный претендент на евровидение"...
цiкава...

P.S. а что является критерием по отбору претендентов?
Gravity cannot be held responsible for people falling in love.
A. Einstein

Fed

Юр'я - вещь!!
вставило! :super:

Солодуха? :spy:
не-е, не трэба :crazy:
Vita brevis, ars longa

ИриДа

Цитироватьавтор оригинала vaverachka
в комсомолке написали про концерт и претендентов, про дочерей Дайнеко ничнго не сказали

А что, разве бэк-вокалистов когда-нибудь отмечали особо?
Кокурсанты-то не они, а Наташа Подольская. А девочек она просто попросила помочь с бэк-вокалом. Вот и все.
А из этого бог знает что раздули. :(
Поверь, Карлсон, не пирогах счастье....

I-330

Юр'я - действительно здорово!:appl: С каждым прослушиванием - все интереснее. :super:

Правда, сколько ни слушала - даже отдаленно не могу догадаться про что песня... короче, полное "фитяско".
После этого белорусские тексты песняров - просто цветочки! :)

vaverachka

Цитироватьавтор оригинала ИриДа

А что, разве бэк-вокалистов когда-нибудь отмечали особо?
Кокурсанты-то не они, а Наташа Подольская. А девочек она просто попросила помочь с бэк-вокалом. Вот и все.
А из этого бог знает что раздули. :(

a nu da, dejstvitelno...vspominaetsia(legche pojti i prochitat' pervoe soobshchenie) a to poluchilos', chto dejstvitelno tak razduli, chto Fedoru prishlos' nozhnichki vziat'...poluchilos' chto iz-za lesa drov ne vidno, detal' pro back-vokal zaterialas'(u menia po krajnej mere)

izvinite, esli obidela...:shuffle:
Gravity cannot be held responsible for people falling in love.
A. Einstein

padbiarez

Я слухаў Натальлю Падольскую падчас конкурсу на адным з "Залатых шлягераў", яна, здаецца, ці то першую, ці то другую прэмію ўзяла. Але было поўнае ўражаньне, што гэтую прэмію прыцягнулі за вушы. Слухаў і яе песьню для "Эўрабачаньня". Зроблена на належным узроўні, згодна ўсім стандартам конкурсу. АЛЕ: пераможца будзе вызначацца згодна голасам гледачоў. А гледачы будуць найперш галасаваць за тых выканаўцаў, якіх яны ведаюць (той жа Саладуха, Іра Дарафеева, "Аляксандра і Канстаньцін"). Так што ў такіх абставінах шанцаў у Падольскай няшмат.

ИриДа

Эх, ну почему я не знаю белорусской мовы
:(. Так хочется понять, о чем речь :(:mad:
Поверь, Карлсон, не пирогах счастье....

Nutty

В общем, насколько я поняла, девчушку сию никто не знает, и голосовать будут за знакомые имена. Шансов у нее мловато, хотя песнь для конкурса вполне подходящая. Вроде бы, смысл такой.
Your life is a canvas, the colours are you

ИриДа

Премного Вам благодарна. Теперь все понятно.:girl: :girl: :girl:
Поверь, Карлсон, не пирогах счастье....