Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Людмила Исупова как автор

Автор padbiarez, 07 января 2004, 15:32:26

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Учора сустрэўся ў блюз-клюбе з Людай Ісупавай. Яна нават пару сваіх старых песень згадала. Пагаварылі аб мінулым. На жаль, Люда прызналася, што амаль нічога ня можа сказаць пра сваю працу з "Песьнярамі". Але мы дамовіліся сазваніцца, я дам ёй адрас гэтага сайта і, магчыма, яна здолее што-небудзь напісаць. У яе ёсьць толькі адно фота з "Долі", дый то яе амаль не відаць за Кашапаравым.

Олег Верещагин

Я так и не понял. Исупова и Медведко - это один человек?

padbiarez

Жанчыны, Алег, адрозна ад мужчынаў, прозьвішчы мяняюць шмат і лёгка. Я вось толькі не ўдакладніў, зь якім Люда была першым.

Leonid

Dmitriy,  a cto eto za blues club takoy? Kto ego posescaet. Kto tam igraet ili ne igraet vovse. Prosto vspomnilsya perviy jazz club v 80-e. A bluza togda v Minske nebilo.

padbiarez

Леанід! Блюзавы "Стар-клуб" у 1996 годзе, восеньню, арганізаваў былы музыкант "Верасоў" гітарыст Генадзь Старыкаў. Клубныя вечары адбываюцца раз на тры тыдні ў адной з менскіх рэстарацый. Іграюць самыя розныя музыканты, і маладыя, і тыя, з каго почынаўся рок у Беларусі (як хоць бы Уладзімер Угольнік, Яўген Канавалаў). Гучыць ня толькі блюз, але і часам джаз, рок. 6 студзеня ігралі маладая зусім каманда "Манія велічія", салістке якой я параіў зьвярнуцца за вакальнымі (для жонкі сьпевака сьпецыяльна -- ВАКАЛЬНЫМІ) кансультацыямі да Дайнэкі. Потым нейкі венгр Джэф з ЗША сола сьпяваў блюзы, потым доўга іграла група "Мадэра хард-блюз" Юры Міхайлава. І сэйшн быў невялікі. З блюза, Леанід, у Менску і пачынаўся рок, калі яшчэ ў 1968 годзе на рок-фестывалі выконваўся ў асноўным рытм-энд-блюз. Дарэчы, салістам групы "Алгорітмы" быў якраз венгерскі студэнт радыётэхнічнага. І той РТІ выдаў цэлую кучу класных гітарыстаў: Андрэй Казлоўскі, Канавалаў, Лёня Вярэніч, Саша Растопчын, Жора "Стакан" Станкевіч -- усіх не згадаць! Аркадзь Юшын яшчэ, здаецца, які цяпер у Мінэсоце.

Fed

только что по радио была небольшая передачка про Песняров, умомянули добрым словом и Людмилу.

оказывается, она сама писала музыку, одну из её песен прокрутили (пока дошёл до компа - забыл название :molotok:, но вроде "Ты думаў пра мяне").
такая джаз-роковая вещица.

:gentleman

может у кого есть ещё записи?
Vita brevis, ars longa

Fed

ай-яй-яй, вот старый склеротик :trava:
в соседней ветке ведь Дмитрий уже писал, что у неё есть свои песни :p:

Дзіма, можа маеш запісы?
:gentleman
Vita brevis, ars longa

padbiarez

Не, у мяне няма, але калі парупіцца, праз Старыкава можна яе тэлефон даведацца. Яна ж мне анкету так і не запоўніла... Таму я ня ведаю.

Arkady

Людмила Исупова. Песняры Верасы и не только: