Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Аверын -- кулінар

Автор padbiarez, 11 февраля 2005, 02:43:30

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Я тут на днях быў у менскім "Beatles-cafe". А там гаспадар -- вялікі сябра "БП". Нават у меню ёсьць асобная старонка з блюдамі ад некаторых музыкаў, зь іх рэцэптамі. Ёсьць, напрыклад, печаны карп ад маці Валеры Дайнэкі, ёсьць рыба нейкая ад Ігара Пені, нешта такое, не памятаю, -- ад Місевіча. Я заказаў бульбяныя бомбы згодна рэцэпту Алега Аверына. Думаў -- гэта нешта накшталт каўнаскіх цэпелінаў. І што ж?! Прынесьлі два звычайныя дранікі з мяском, якія каштавалі 3 з паловай баксы. Ды за такія грошы мая жонка суткамі ад пліты не адыходзіла! Падман і ганьба!
 :tongue:
Можа, Алег нейкі працэнт з тых бомбаў мае?:idea:

Arkady

Дiма, а фаршированай риби майго тезкi Аркадзя Фрескiна там часом не було?

padbiarez

Не, са стараны Аркадзя Барысавіча ніякай рыбы "фіш" не значыцца. Дарэчы, у траўні (маі) адбудзецца чарговы (другі) фестываль музыкі "Бітлз" у Менску, і гаспадар кавярні паведаміў мне, што Піт Бэст даў згоду прыехаць. Вось мы яго тымі бомбамі і накормім!:girl:

Arkady

Дiма, не соромно годувати великого гостя бомбамi?

Анатолий Вейценфельд

Дима,  осенью Москву уже посетил небезызввестный Тони Шеридан.
Висели гигантские, 5 х 6 м, плакаты с надписью The Beatles.
При ближайшем рассмотрении обнаруживались буквы, которыми было написано что-то типа "первый вокалист легендарной группы" и название какой-то нашей неизвестной группы, которая должна была его разогревать.

Вот так... стоило человеку слегка засветиться где-то около Леннона с Маккартни, и получить от них пинка - и можно уже ездить по миру в качестве "исполнителя первой брачной ночи". :vomit:

А вы говорите - пятые "Песняры"...
Если б судьбу знали заранее...

padbiarez

Пажуем -- пабачым, як той казаў. Аднак паўтара гады таму ў гэтай самай кавярні жыўцом сьпяваў Севэрын Краеўскі, пад гітару, ганарар за выступ ня браў, яму толькі дарогу аплацілі. І Ткачэнка з Малчанавым там часта граюць дуэтам. А дранікі -- усё адно дарагія.

Arkady

Дiма, хiба ж це дорого? У Сполучнух Штатах один дранiк з м'ясом i сiтро коштуе $5. :(

padbiarez

Ага! Калі б у мяне была амэрыканская зарплата, дык я б штодня тымі аверынскімі "бомбамі" загружаўся. І рыбай фіш ад іншых удзельнікаў "БП".:D