Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Хутка Растоп прыедзе ў Менск

Автор padbiarez, 29 августа 2003, 19:03:37

« назад - далее »

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

padbiarez


0505v


Круляушчызна

Спасибо за ссылку на композицию! Понравилось!  :)

padbiarez

2:0505v Што -- "Тоніка"? Прабачце, сёньня ж 13-е, пятніца, мазгі не працуюць. :D

0505v

В статье перечисляются коллективы,в которых играл Растопчин,Тоника в том числе...Разве?

padbiarez

Перад тым, як уступиць у шэраги "Песьняроў", Аляксандр насамрэч выступаў у складзе "Тонікі". Дарэчы, Віктар Вуячыч заўсёжы, як сябра мастацкай рады філярмоніі, абараняў групу "Сузор'е" і вельмі цаніў сапраўдных прафесыяналаў-музыкаў. Клясны дзядзька быў!

0505v

2padbiarez :
Спасибо,как то я это упустил.

padbiarez

Перада мной ляжыць самаробны ДВД канцэрту Растопчына ў менскім клюбе "Рэактар". Калі не памыляюся, будзе рабіцца невялікі тыраж "Ковчегом"

Alex Ry

Алексей Рящин

Анатолий Вейценфельд

И еще раньше Мулявина, Алекс!
Если б судьбу знали заранее...

padbiarez

Во як! Учора трапіў да мяне альбом Алекса, зроблены, так бы мовіць, на замову. Тым ня менш -- арыгінальны і цікавы. Называецца "Роднае", (с) Rastopdesings Records. Тыражаваўся ў Маскве, як мне сказалі, праз некаторы час павінен зьявіцца ў музычных крамах Беларусі.
Сьпіс твораў:
1. Паланэз "Разьвітаньне з Радзімай", М.К.Агінскі
2.Пагоня. Мікола Куліковіч
3. Зорка Венера. Сымон Рак-Міхайлоўскі
4. Купалінка (трад.)
5. L'Aurore. Вальс. Напалеон Орда
6. Ой рана на Івана (трад., памяці У.Мулявіна)
7. Ой сівы конь бяжыць (трад.)
8. Мы выйдзем шчыльнымі радамі. Уладз. Тэраўскі (гімн Беларускай Народнай Рэспублікі)
9. Ода да Радасьці. Бетховен
10. Магутны Божа. Мікола Равенскі. (духоўны гімн беларусаў сьвету).

Увесь альбом Аляксандр запісаў сам з дапамогай Ірвінга Гросмана (труба, флюгельгорн) і С'юзэн Гросман (валторна). Прадусар -- былы намесьнік (да Лукашэнкі) міністра замежных спраў Беларусі Андрэй Саньнікаў

Алекс (ВЕТРОВ)

#26
Приятная новость! Давненько хоцца музычку Александра послушать. :idea:

"Instrumental performed live at Pianos club in New York"
http://www.listal.com/video/3148872

HF

padbiarez

Восеньню менская фірма "Ковчег" павінна выдаць іншы зборнік Растопа, які даў на гэта згоду. Што да ўжо выдадзенага альбому, дык аранжаваньні некаторых твораў могуць шакаваць заўзятых артадоксаў беларускай музыкі. Цяпер вось паспрабую прыкласьці фотку вокладкі (дызайн Сяргея Стальмашонка)

padbiarez

Аляксандр даслаў 3-хвілінны відэаролік, у якім ён выказваецца на тэму альбому "Роднае". Запіс зроблены для тэлепраграмы "Кухня", канал "БелСат".

Игорь Куницкий

Дмитрий, я так и не понял Вас. Так появился этот диск в продаже или нет?