Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

"Камерата"

Автор padbiarez, 15 июня 2006, 14:27:08

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Учора музыкі з "Камераты" прэзентавалі мне апошні свой альбом -- "Дзіва". Усе 8 трэкаў напісаны ўдзельнікамі калектыву яўна на аснове народных песень, але аранжаваньні вельмі кардынальныя. Выкананьне -- супэр! І вельмі шкада, што альбом гэты ў продажы не зьявіцца. Тыражавалі яго, як і ўсе амаль альбомы, у Польшчы. Не захлдзіў на іх сайт www.camerata-by.com. Магчыма, там нешта і выстаўлена з гэтых трэкаў. Не ня толькі варта -- неабходна слухаць!!! :appl: :appl: :appl:

Makar

 Паважаныя ўдзельнікі форуму, падкажыце калі ласка.
Калісьці  я чуў, што ресьню "Каля чырвонага касьцёла" Валерый Дайнэка выконваў разам з гэтым гуртом. Ці праўда?

padbiarez

Ня выключана. Бо пэўны час "Камерата" працавала ў складзе аркестра Фінберга, магчыма, у адзін час з Дайнэкам. Заўтра паспрабую паслухаць запіс.

Анна Северова

Цитата: padbiarez от 15 июня 2006, 14:27:08
Не ня толькі варта -- неабходна слухаць!!! :appl: :appl: :appl:
Дмитрий, а выложить что-нибудь можете? Хотелось бы  послушать. С их сайта музыка не качается, хоть услуга и запланирована, а диски в Москве не купишь.

padbiarez

Я ня ўмею... :-[ Лягчэй "піраціка" зрабіць і пераслаць...

Анна Северова

Цитата: padbiarez от 23 июня 2006, 18:16:53
Я ня ўмею... :-[ Лягчэй "піраціка" зрабіць і пераслаць...

ОК

padbiarez

А што такое "ОК"? Гэта перайначаны "ІК" ад радасьці, што можна атрымаць дыск? Палумачце, калі ласка, рабіць ці не?

Анна Северова

Цитата: padbiarez от 27 июня 2006, 18:12:31
А што такое "ОК"? Гэта перайначаны "ІК" ад радасьці, што можна атрымаць дыск? Палумачце, калі ласка, рабіць ці не?

Да, "ИК" по-вологодски. Конечно делать. Буду рада (ОК-ОК-ОК).

padbiarez

Паколькі альбомы ў "Камэраты" непарцяглыя, думаю, атрымаецца ці ня два на адну матрыцу ўціснуць. Як зраблю -- паведамлю. Думай, як перадаць (пераслаць).

net

CAMERATA FOR EVER!!!!!!!!!!! ы-ыть!!! :flowers:
все в сад!